..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » MENU

   » OGÓLNE

   » KOMNATA BG

   » KOMNATA MG

   » POLECANE

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Oko KariusaTekst do ed. 3,5 Dungeons & Dragons

Przechodzisz salę, widzisz jakieś światełko w dali. Idziesz wolnym krokiem w tamtą stronę. Strach hamuje Cię, ale Ty jakoś odruchowo kroczysz dalej. Źródło nikłego światła to ta skrzynia. Przez szparę wieka przebija się lekkie niebieskawe światło. Przypatrujesz się mu chwilę i postanawiasz ją otworzyć. Otwierasz kufer i twoim oczom ukazuje się wnętrze wyłożone karminowym suknem. W środku widzisz piękny korbacz, którego obręcz z kolcami jarzy się lekkim, niebieskim światłem. Zbliżyłeś rękę w jego kierunku, korbacz rozświetlił okolicę. Odruchowo wycofałeś się o krok i wszystko momentalnie przygasło. Wbrew temu, co podpowiadał zdrowy rozsądek, postąpiłeś dwa szybkie kroki w przód i chwyciłeś pewnie broń. Cała sala rozbłysła światłem, które potem momentalnie przygasło. Korbacz który trzymałeś w ręku wydawał się niezwykle lekki, jego obręcz powiększyła się dwukrotnie i jaśniała bladym, niebieskim światłem. Nigdy nie używałeś tego typu broni, a jednak instynktownie wiedziałeś, jak nim walczyć. Wyprowadziłeś silny cios w skrzynię. Efekt był powalający, obręcz rozkruszyła skrzynię jednym uderzeniem, wbijając się w marmurową posadzkę. To niesamowite z jaką łatwością możesz się nim posługiwać.

Karius to mag, który znalazł tę broń. Tak naprawdę nie wiadomo kto stworzył Oko Kariusa, ale to właśnie on opanował moce tej broni i związał je tak, aby nie były zbyt niebezpieczne. Karius, choć nie lubował się w walce wręcz, sam tego korbacza używał. Niedługo po jego znalezieniu, stoczył swój pierwszy pojedynek wręcz, który cudem wygrał, druzgocząc przeciwnika. Odtąd stał się zuchwały i dumny z nowego oręża, a wszystko na swej drodze rozgniatał bijakiem korbacza. Artefakt magiczny o tak dużej mocy doprowadził, jak to zwykle bywa, do jego zguby. Mag nie był wystarczająco silny, aby nie poddać się woli korbacza. W broni była bowiem zaklęta jakaś potężna moc. Z dnia na dzień, Karius robił się coraz bardziej brutalny i agresywny. Wreszcie zaczęli polować na niego paladyni Helma. Skończył marnie, jako ofiara Malenicka Piusa, rozgnieciony stalowym butem i z czaszką przebitą mieczem. Nie pomogła mu ani magia, ani Oko Kariusa. Od tego czasu korbacz leży w zbrojowni Malenicka. Został on uznany za niebezpieczny artefakt, dlatego też jest dobrze pilnowany. Kilka lat później, Pius zbadał broń, a odkrycia jakich dokonał były zadziwiające.

Korbacz Oko Kariusa, jak został nazwany przedmiot badań, jest bronią sięgającą swoją historią kilkanaście wieków wstecz. Nikt nie doszedł kiedy i kto go stworzył, ani jakie były jego losy przed opętaniem Kariusa. Korbacz świecący nikłym, niebieskawym światłem przyzywa swoją ofiarę. Wyzwala w najbliższej istocie chęć zbadania co emanuje takim blaskiem. Obręcz z każdym krokiem ofiary jaśnieje coraz bardziej. Kiedy nieszczęśnik dotknie drzewca, korbacz na małą chwilę wybucha światłem, co oznacza, że istota została schwytana w jego sieć. Odtąd zawsze będzie już używała Oka Kariusa i niechętnie będzie go oddawać. Nawet jeśli osoba zostanie pozbawiona korbacza, to proces został już zainicjowany. Będzie się ona stawała coraz bardziej agresywna, w końcu zdziczeje i, na samym końcu, przemieni się w bestię podobną do wilkołaka. Będzie wtedy pozbawiona inteligencji i większości wiedzy jaką nabyła, będzie posługiwała się instynktami zwierzęcymi. Karius został zgładzony jeszcze długi czas przed tym, kiedy miała nastąpić przemiana. Cały proces zazwyczaj zabiera dwa lata, a ofiara nie jest świadoma przemian w niej zachodzących. Ma wrażenie, że cały świat wokół chce ją zniszczyć. Przez tę ułudę wyzwala agresję, co jeszcze bardziej wzmacnia działanie magii Oka. Im częściej postać używa korbacza, tym szybciej zachodzi proces, co może skrócić czas do przemiany nawet do roku, od zetknięcia się z magią. Oko Kariusa to korbacz i zdawałoby się, że wymaga specjalnych umiejętności, ale w chwili zetknięcia się z nim, ofiara nabywa umiejętności posługiwania się tą śmiercionośną bronią. Wraz z rozwojem procesu obręcz bijaka zwiększa się, czego ofiara nie dostrzega, a z dniem kiedy zachodzi przemiana, obręcz wraca do swojego stanu wyjściowego.

Statystyki:
Rodzaj broni: ciężki korbacz
Typ broni: dwuręczna (żołnierska)
Premia z usprawnienia: + 3
Rozmiar: duży
Koszt: nie do kupienia
Ciężar: 3 kg
Zasięg: -
Obrażenia: 1k10 +3(premia z usprawnienia)
Krytyk: 19-20/x2
Rodzaj obrażeń: miażdżone


Specjalne właściwości:
-Osoba, która dotknęła korbacza podlega metamorfozie zarówno psychicznej jak i fizycznej.
-Każdy kto dotknął Oka, potrafi się nim posługiwać (jakby zyskał biegłość w walczeniu ciężkim korbaczem).
Osoba posiadająca korbacz niechętnie go oddaje.
-Osoba dzierżąca korbacz nie może atakować wilków/wilkołaków, ani innych zwierząt pochodzenia wilczego. Te istoty też nie zaatakują posiadacza broni, mogą nawet być mu pomocne.


tekst: Diakonis.
grafika: Heroine.
komentarz[52] |

Komentarze do "Oko Kariusa"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   W którą edycję Dungeons and Dragons grasz?
3.0
3.5
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   R. A. Salvato...
   Forgotten Rea...
   Szpony Larenil
   Leśna Zbroja
   Kamień z Nieba
   Troy Denning ...
   Mistyczny Woj...
   Aramil, cz. I...
   Download
   Na początek

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.016610 sek. pg: