..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » MENU

   » OGÓLNE

   » KOMNATA BG

   » KOMNATA MG

   » POLECANE

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Wszystko co potrzebne, aby zacząć grać w
Dungeons & Dragons


Dungeons & Dragons, czyli w skrócie D&D to, jak już zapewne wiecie, gra fabularna czyli RPG (role-playing game). Aby móc cieszyć się grą, wystarczą Ci grupka przyjaciół, karta postaci, kostki, ołówek, gumka i kilka książek. Jeżeli nie miałeś do tej pory styczności z żadną z tego typu gier, wybierając D&D dobrze trafiłeś. Dzięki wspaniale opisanemu światu i prostym zasadom, będziesz mógł bez przeszkód rozpocząć rozgrywkę w D&D.

Zanim to nastąpi, czeka Cię uczynienie dosłownie kilku kroków.
Najpierw - trzeba skompletować drużynę. Nie powinien to być problem, zważywszy na to, że RPG staje się w naszym kraju coraz popularniejsze, a na forach internetowych aż roi się od osób chętnych do gry. Warto też poszukać potencjalnych graczy wśród własnych znajomych! Wraz z nimi, musicie się następnie zaopatrzyć w podręczniki. Po co one?

Cóż, powszechnie znaną prawdą i mottem naszego serwisu jest, że wyobraźnia nie zna granic, ale do grania w gry fabularne mimo wszystko potrzebne są jakieś zasady, wytyczne, pomoce i materiały. Wszystko to znajdziecie w Podręczniku Gracza wydawnictwa ISA. Temu wydawnictwu zawdzięczamy też pozostałe z podręczników, które pomogą w odkrywaniu uroków systemu D&D. Będą to przede wszystkim Podręcznik Mistrza Podziemi, oraz Księga Potworów. Te trzy pozycje w zupełności starczą, aby nawet kompletny początkujący szybko połapał się w zasadach rządzących zarówno grami fabularnymi jak i systemem Dungeons & Dragons.

Z czasem warto także zaopatrzyć się w Przewodnik Po Zapomnianych Krainach, który jest całkowicie poświęcony światu Forgotten Realms, chyba najpopularniejszemu ze światów całego uniwersum D&D. Można się było z nim spotkać grając w komputerowe gry RPG takie jak te z Sagi Baldur's Gate, Neverwinter Nights lub Icewind Dale. Dzięki niemu poznacie kulturę, obyczaje, geografię i wszystkie inne elementy barwnych i pełnych przygód Zapomnianych Krain.

A kiedy już poznasz Dungeons & Dragons i zapragniesz odkryć nowe profesje, przedmioty, historie i poznać nowych bohaterów, odwiedź nas ponownie i przekonaj się, co mają do zaoferowania lochy serwisu Red Dragon!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, to zapraszam na nasze Forum gdzie na pewno uzyskasz rozwiązanie każdego swojego problemu.


The_Ezekiel.
komentarz[70] |

Komentarze do "Na początek"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   W którą edycję Dungeons and Dragons grasz?
3.0
3.5
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   R. A. Salvato...
   Forgotten Rea...
   Szpony Larenil
   Leśna Zbroja
   Kamień z Nieba
   Troy Denning ...
   Mistyczny Woj...
   Aramil, cz. I...
   Download
   Na początek

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.016555 sek. pg: