..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » MENU

   » OGÓLNE

   » KOMNATA BG

   » KOMNATA MG

   » POLECANE

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

Wszystko co potrzebne, aby zacząć grać w
Dungeons & Dragons


Dungeons & Dragons, czyli w skrócie D&D to, jak już zapewne wiecie, gra fabularna czyli RPG (role-playing game). Aby móc cieszyć się grą, wystarczą Ci grupka przyjaciół, karta postaci, kostki, ołówek, gumka i kilka książek. Jeżeli nie miałeś do tej pory styczności z żadną z tego typu gier, wybierając D&D dobrze trafiłeś. Dzięki wspaniale opisanemu światu i prostym zasadom, będziesz mógł bez przeszkód rozpocząć rozgrywkę w D&D.

Zanim to nastąpi, czeka Cię uczynienie dosłownie kilku kroków.
Najpierw - trzeba skompletować drużynę. Nie powinien to być problem, zważywszy na to, że RPG staje się w naszym kraju coraz popularniejsze, a na forach internetowych aż roi się od osób chętnych do gry. Warto też poszukać potencjalnych graczy wśród własnych znajomych! Wraz z nimi, musicie się następnie zaopatrzyć w podręczniki. Po co one?

Cóż, powszechnie znaną prawdą i mottem naszego serwisu jest, że wyobraźnia nie zna granic, ale do grania w gry fabularne mimo wszystko potrzebne są jakieś zasady, wytyczne, pomoce i materiały. Wszystko to znajdziecie w Podręczniku Gracza wydawnictwa ISA. Temu wydawnictwu zawdzięczamy też pozostałe z podręczników, które pomogą w odkrywaniu uroków systemu D&D. Będą to przede wszystkim Podręcznik Mistrza Podziemi, oraz Księga Potworów. Te trzy pozycje w zupełności starczą, aby nawet kompletny początkujący szybko połapał się w zasadach rządzących zarówno grami fabularnymi jak i systemem Dungeons & Dragons.

Z czasem warto także zaopatrzyć się w Przewodnik Po Zapomnianych Krainach, który jest całkowicie poświęcony światu Forgotten Realms, chyba najpopularniejszemu ze światów całego uniwersum D&D. Można się było z nim spotkać grając w komputerowe gry RPG takie jak te z Sagi Baldur's Gate, Neverwinter Nights lub Icewind Dale. Dzięki niemu poznacie kulturę, obyczaje, geografię i wszystkie inne elementy barwnych i pełnych przygód Zapomnianych Krain.

A kiedy już poznasz Dungeons & Dragons i zapragniesz odkryć nowe profesje, przedmioty, historie i poznać nowych bohaterów, odwiedź nas ponownie i przekonaj się, co mają do zaoferowania lochy serwisu Red Dragon!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, to zapraszam na nasze Forum gdzie na pewno uzyskasz rozwiązanie każdego swojego problemu.


The_Ezekiel.
komentarz[70] |

Komentarze do "Na początek"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   W którą edycję Dungeons and Dragons grasz?
3.0
3.5
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   R. A. Salvato...
   Forgotten Rea...
   Szpony Larenil
   Leśna Zbroja
   Troy Denning ...
   Mistyczny Woj...
   Kamień z Nieba
   Aramil, cz. I...
   Download
   Na początek

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.018679 sek. pg: